استعلام قیمت سرور HP

استعلام قیمت سرور HP

مقالات
بدون دیدگاه

سرورها، رایانه ها و تجهیزات قدرتمندی هستند که می توانند منابع خود را در طول شبانه روز، در اختیار سایر رایانه ها و کاربرات قرار دهید. این دستگاه ها بسیار قدرتمند تر از رایانه های شخصی هستند و می توانند به صورت همزمان به تعداد زیادی از کاربران، سرویس بدهند. سرور هایی همچون سروری HP برای طیف وسیعی از برنامه ها و اپلیکیشن های کاربردی مانند ایمیل سرور، میزبانی وب، استقرار در شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده استفاده می شوند.

استعلام قیمت سرور HP و دیگر سرورها برای خریداران بسیار مهم است و علاقه دارند تا بدانند چه عواملی بر روی قیمت آن ها اثر می گذارد. اگر شما هم قصد خرید سرور HP را دارید و می خواهید بدانید که چه عواملی بر روی آن اثر می گذارد تا انتها ما را همراهی کنید.

 

بیشتر بخوانید : تفاوت hp با hpe

 

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سرور اچ پی

سرورها HP دستگاه هایی هستند که خدمات مختلفی و زیادی را به کاربران ارائه می دهند و همزمان آن ها را کنترل می کنند. این سرورها تحت نظر یک شبکه منسجم فعالیت خود را انجام می دهند. کاربردی های مختلف سرور بر روی قیمت سرور اثر مستقیمی دارد؛ چرا که سخت افزاری های متنوع، نگهداری و مدیریت های متفاوتی را نیاز دارد که تمامی این ها بر روی قیمت سرور HP تاثیر می گذارند.

از طرف دیگر، سرورهای HP معمولا در یک اتاق مرکز داده یا اتاق سرور نگهداری می شوند. این مکان ها فیزیکی باید کاملا امن و دارای درجه حرارت مناسب و کنترل شده باشند. زمانی که شما اقدام به خرد هر کدام از سرورها از جمله سرور HP می کنید باید هزینه های جانبی آن مانند خرید یا اجاره یک اتاق مناسب، نگهداری و… را زمان خرید هر سرور برآورده کنید. اما موارد ذکر شده تنها بخش کوچکی از این ماجرا هستند و عوامل مهم تری وجود دارند که تعیین کننده قیمت سرور HP خواهند بود. به عبارتی زمان استعلام قیمت سرور HP مواردی هستند که قیمت این دستگاه ها را برای شما مشخص می کنند.

نوع سرور

به طور کلی این سیستم ها کاربردها و عملکرد متفاوتی دارند و در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. شما می توانید بر اساس نحوه قرار گیری سرور HP بر روی رک ها و همچنین ارائه خدمات، آن ها را تقسیم بندی کنید. هر کدام از این دسته بندی ها بر روی قیمت سرور بسیار اثر می گذارند.

تقسیم بندی سرور HP براساس نحوه قرار گیری سرور بر روی رک ها:

سرور مدل DL: سرور DL یکی از کاربردی ترین و شناخته ترین نوع سرور HP در ایران است که بسیار مورد استفاده می گیرد. به همین دلیل این نوع دستگاه در لیست سرورهای پرفروش قرار دارد. این نوع سرور از خانواده رکمونت است و معمولا در محیط هایی از آن استفاده می شود که که فضای کافی برای رک ها وجود خواهد داشت.

استفاده سرور سری DL برای کسب و کارهای تازه، منعطف و نوپا بسیار ضروری است؛ چرا که باعث رشد و ترقی کسب و کارها می شود. قیمت این نوع سرورها با توجه به عملکرد و قابلیت های متفاوتی که دارند مشخص می شود. مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت سرور HP سری DL، قابلیت ارتقاء و انعطاف پذیری بالای آن است. به یاد داشته باشید که باید این تجهیزات را به صورت افقی در داخل رک ها قرار دهید. مدل DL360 G10 به عنوان پرفروش ترین و مهم ترین سری سرورهای HP است که بیشتر برای قسمت های دیتاسنتر و هاستینگ ها کاربرد دارند و استفاده می شوند.

سری ML: سری ML سرورهای HP به عنوعی از سرورها گفته می شود که که ایستاده هستند. این نوع سرورها به نام Tower نیز شناخته می شود. بدون شک میزان انعطاف پذیری در سری ML از سرورهای اچ پی بسیار بیشتر است. به همین دلیل این سرورها رابط کاربردی بسیار آسان تر و ساده تری دارند و کاربران در محیط شبکه، از امکانات و قابلیت های بیشتر و متنوع تری بهره می برند.

قابلیت های زیادی سروری اچ پی سری ML برای سازمان ها و کسب و کارهایی که تعداد شعبه های بسیاری دارند، بسیار مناسب تر و کارآمدتر خواهد بود؛ چرا که به راحتی می تواند به تمام خواسته ها و اهداف سازمان ها جواب دهند و از آن ها پشتیبانی می کنند. نکته مهمی که در این مورد این سرورها وجود دارد این که کاملا از رک بی نیاز هستند و همین امر باعث شده تا قیمت سرور اچ پی سری ML نسبت به سری DL بالا برود. محبوب ترین و پرطرفدارترین نوع سرور ML، نوع ML350 G10 است.

قیمت سرور اچ پی بر اساس ارائه خدمات

سرور HP اختصاصی

سرور اچ پی اختصاصی برای برندها، آنلاین شاپ ها و کمپانی های پربازدید، انتخاب بسیار مناسب و ایده آلی است. این کمپانی ها برای اینکه بتوانند به کاربران و مشترکین خود پاسخ دهند، به فضا و منابع بیشتری نیاز دارند. وب سایت های هر کدام از این کمپانی ها به صورت کاملا جداگانه و اختصاصی بر روی یک سرور پشتیبانی و میزبانی می شوند و همین امر باعث شده است که این سرورهای اچ پی از قیمت بالاتری برخوردار باشند.

سرور اچ پی اشتراکی

اگر توان خرید سرورهای گران قیمت را ندارید و می خواهید سرور قیمت مناسب را انتخاب کنید، بهتر است به سراغ سرورهای اچ پی اشتراکی بروید. این نوع سرورها می توانند به صورت همزمان و مشترک، چندین وب سایت را با هم میزبانی کنند و دیتابیس سرور تمام وب سایت های مشخص شده، را کنترل کرده و داده های خود را به آن ها می دهد. به عبارت دیگر، تمام منابع سرور اصلی اعم از فضای استوریج، پردازنده، پهنای باند و… به صورت اشتراکی در اختیار وب سایت کمپانی ها قرار می گیرند. همین عامل باعث شده است که هزینه خرید اشتراک سرور اچ پی در بین مشترکین تقسیم شده و در نهایت خرید به صرفه تری را داشته باشید.

شما می توانید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید یکی از انواع این سرورها را انتخاب و آن را خریداری کنید. البته به غیر از بودجه در دسترس، نوع کار شما نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید حتما به آن توجه داشته باشید تا کار شما به درستی انجام بگیرد. انتخاب سرور مناسب باعث می شود تا انتظارات شما به نحو احسنت برآورده شود.

 

 

دسته بندی سرورها بر اساس نحوه ارائه

سرورهای HP در دو نوع فیزیکی و مجازی نیز وجود دارد. این ویژگی بر روی قیمت سرور HP بسیار تاثیر می گذارد و شما باید زمان خرید حتما به این مورد توجه داشته باشید.

سرورهای فیزیکی: این نوع سرورها برای پشتیبانی و میزبانی از داده ها و نرم افزارها طراحی شده اند. این نوع سرور بسیار قدرتمندتر از کامپیوترهای شخصی هستند و و به کاربرانی بسیار زیادی سرویس می دهند.

سرورهای مجازی: این سرورها، نسخه منطقی از سرورهای منطقی هستند. این سرورها در قالب سرویس، در اختیار سازمان ها و کمپانی ها قرار می گیرند و قیمت پایین تری نسبت به سرورهای منطقی دارند.

کاربرد سرور

سرورهای اچ پی براساس کاربردی که دارند برچسب گذاری می شوند و کاربردهای آن ها با همدیگر متفاوت است. شما باید بر اساس کاربرد سرورها آن ها را انتخاب کنید. یکی از رایج ترین عواملی که بر روی قیمت سرورها تاثیر می گذارد، کاربرد آن ها است که عبارتند از:

سرورهای میزبانی وب: این نوع سرورها برای نمایش و ارائه داده های داخل وب به کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. این داده ها و محتوا می توانند شامل موارد مختلفی همچون تصاویر، صفحات وب، فیلم ها، متن ها و فایل های مختلف شوند.

سرورهای ایمیل: همانطور که از اسم این نوع سرورهای اچ پی گیداست، برای دریافت و ارسال ایمیل استفاده می شوند. سرورهای ایمیل به کاربران این امکان را می دهند تا با همدیگر در ارتباط باشند یا ایمیل های مورد نیاز خود را ذخیره کنند.

سرورهای پایگاه داده: این سرور برای مدیریت و ذخیره انواع داده ها استفاده می شوند. سرورهای پایگاه داده می توانند به کاربران این امکان را بدهند که از طریق یک شبکه محلی یا اینترنت به داده های خود دسترسی داشته باشند.

سرورهای شبکه: سرورهای شبکه به منظور مدیریت شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع سرورها این امکان را دارند که به کاربران اجازه دسترسی به منابع مختلف، نظارت به کل شبکه، مدیریت ترافیک شبکه و… را بدهند. این قالب سرورها به عنوان قالب معماری کلاینت سرور در شبکه ها مستقر خواهند شد.

هر کدام از این سرورها قیمت مختلفی دارند و زمان خرید قیمت آن ها با همدیگر متفاوت است. در ابتدا نوع کار خود را مشخص کرده و سپس با توجه به آن، یکی از این سرورها را خریداری کنید.

مشخصات سخت افزار سرور HP

مشخصات فیزیکی یکی دیگر از مواردی است که بر روی قیمت نهایی سرور HP اثر دارد و باید به آن توجه داشته باشید. قیمت سرورها با توجه به حافظه اصلی، پردازنده مرکزی به کار رفته، رایزرها، فضای ذخیره سازی جانبی، نوع شاسی، تعداد پورت های استفاده شده و حتی برند تولید کننده هر کدام از آن ها، تعیین می شود. سرورهایی که مشخصات سخت افزار با کیفیت تر، بالاتر و بهتری دارند، معمولا گران تر نیز هستند.

نیازی نیست برای انجام کارهای ساده، تجهیزات و قطعات بسیار گرانی را به کار ببرید. به طور کلی سرور های HP قیمت بالاتری نسبت به دیگر برندها دارد؛ چرا که این سرور کیفیت بسیار بالایی دارد و کیفیت، طول عمر قطعات و سرور و همچنین عملکرد آن ها بسیار بالا است و این محصولات شما را کاملا راضی نگه می دارد. از همین رو بسیاری از خریداران ترجیح می دهند که سرورهای اچ پی را خریداری کنید.

سرویس های اضافی

اگر شما از شرکت بخواهید که خدمات بیشتری مانند ابزارهایی برای نگهداری، ابزارهای نگهداری و پشتیبانی را به شما ارائه دهد، در نتیجه هزینه خرید و قیمت سرور اچ پی بالا می رود و این عوامل بر روی قیمت نهایی اثر می گذارد. به طور کلی سروهای برند اچ پی، به صورت پیش فرض ابزارهای مدیریتی و همچنین ماژول ها را در اختیار کاربران و کارشناسان شبکه قرار خواهند داد که برخی از خدمات پایه را به آن ها ارائه می کند.

با این حال اگر می خواهد که قابلیت های نظارتی بیشتر و پیشرفته تری را داشته باشید، باید با توجه به نیاز کاری خود، لایسنس های مربوطه را خریداری کنید. بدین ترتیب با استفاده از سرویس های پیشرفته تری که توسط سرور HP به شما ارائه شده اند، می توانید عملکرد بهتری داشته باشید.

نرم افزارهای به کار رفته

هزینه نرم افزارهایی که بر روی سرور نصب می شود نیز قیمت نهایی سرور HP را بالا می برند به عنوان مثال هزینه استفاده و نصب سیستم عامل، نرم افزارهایی برای مجازی سازی، نگهداری و پشتیبانی از نرم افزارها و همچنین برنامه های مرتبط با سرور، به هزینه اصلی سرور اضافه شده و قیمت آن را بالا می برد. توجه داشته باشید که نصب و استفاده از نرم افزارها و سیستم عامل های قفل شکسته بر روی سرورها، مه تنها قیمت نهایی سرورها را پایین نمی آورد، بلکه باعث می شود سرورها در برابر تهدیدات سایبری و هکرها آسیب پذیر باشند. از همین رو بهتر است که نسخه های قانونی هر کدام از نرم افزارها را خریداری کنید تا از پشتیبانی فنی آنها برخوردار شوید.

میزان مصرف برق

هزینه و مصرف برق سرور یکی دیگر از عوامل مهمی است که هزینه سرور HP را تعیین می کند. هر سرور قدرتمند با توان بیشتری را خریداری کنید، معمولا مصرف برق آن ها بیشتر می شود. در این شرایط شما باید هزینه های جداگانه ای را برای خرید سیستم های گرمایشی و خنک سازی در نظر بگیرید.

فضای ذخیره سازی استفاده شده برای سرور اچ پی

فضا ذخیره سازی یکی دیگر موارد مهم و تعیین کننده قیمت سرور HP است. طبیعتا فضای ذخیره سازی در اندازه زیاد و کیفیت بالا، هزینه بالاتری دارد. علاوه بر این ها، هزینه های مربوط به بازیابی و پشتیبان گیری اطلاعات را نیز باید در نظر داشته باشید. به عبارت دیگر، علاوه بر هزینه ای که برای خرید سرور اچ پی پرداخت می کند، باید هزینه ای را برای خرید حافظه های حالت جامد یا هارد دیسک را اختصاص دهید. بدین ترتیب شما دو هزینه جداگانه خواهید داشت که هر دوی آن ها ضروری هستند.

اگر می خواهید که سرعت دسترسی به داده ها و اطلاعات را بالا ببرید، بهتر است که حافظه های حالت جامد را به کار ببرید. حافظه های حالت جامد قیمت بالاتری به هارد دیسک ها دارند، اما این حافظه ها گرمای کم تری را تولید خواهند کرد. همچنین مانند حافظه های حالت جامد، در عرض خراب ها و آسیب های رایج در دیسک ها قرار نمی گیرند.

در همین حال، اگر هارد دیسک ها را به کار ببرید، فضای ذخیره سازی بیشتری را در دسترس خواهید داشت اما در مقابل، سرعت دسترسی به داده ها در کارت SSD پایین تر است. این دو حافظه تکمیل کننده همدیگر هستند، به همین دلیل شما می توانید هر دوی این حافظه ها را با همدیگر استفاده کنید. در این حالت شما از تمامی مزایای آن ها به صورت همزمان بهره می برید.

شبکه

سرورهای HP مجهز به تراشه های شبکه هستند که توان بسیار بالایی دارند. با این حال اگر به دنبال پهنای باید وسیع تر 10، 25 یا 40 گیگابایت در ثانیه هستید، باید کارت های شبکه را به صورت جداگانه ای خریداری کنید. شما باید این کارت ها را بر روی سیستم نصب کرده تا سرعت سیستم بالا برود. خرید یک کارت شبکه جداگانه باعث افزایش قیمت سرور HP می شود.

امنیت

معمولا شرکت ها سرورهای خود را بسته یا نرم افزارهای امنیتی به دست مشتریان خود می دهد. سرورهای HP نیز دارای بهترین بسته های امنیتی هستند، به همین دلیل امنیت بالایی دارند. نصب بسته های نرم افزاری، دیوارهای آتش، ابزارهای شناسایی و تشخیص نفوذ و هکرها و… به صورت غیر مستقیم بر روی قیمت سرورها اثر می گذارند.

پشتیبانی و نگهداری

با وجود اینکه هزینه نگهداری و پشتیبانی از سرور HP به صورت مستقیم بر روی قیمت این محصولات تاثیر نمی گذارد، اما شما زمان استعلام قیمت سرور HP، این مورد را به خاطر داشته باشید.

به طور کلی موارد بسیار زیاد و متعددی بر روی هزینه سرور HP اثر می گذارد و برای اینکه بتوانید هزینه نهایی را کاهش دهید، باید به نوع کار خود و کاربری که این سرور انتظار داربد، دقت کنید. با این کار می توانید از هزینه های اضافی دوری کرده و قیمت خرید محصول را پایین بیاورید.

قیمت یک نوع سرور در طول زمان ممکن است متفاوت باشد، به همین دلیل شما باید به صورت آنلاین و در زمان حال، قیمت سرور HP را استعالام بگیرید. عواملی همچون بالا رفتن قیمت دلار، افزایش قیمت سرورها از کارخانه، تحریم ها، عدم دسترسی به سرور ها و… می توانند باعث بالا رفتن قیمت سرور HP شوند.

 

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم مطالعه نمائید ؛

جمع بندی

سرور HP یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین نوع سرورها است که امروزه استفاده بسیار زیادی از آن می شود. این سرور ها در انواع مختلفی تولید می شوند که کارایی هر کدام از آن ها با همدیگر تفاوت است. عوامل متعددی بر روی استعلام قیمت سرور HP اثر می گذارند و زمان خرید این تجهیزات، باید گزینه های مختلفی را بررسی کنید. در بخش های قبلی مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی این تجهیزات را برای شما نام بردیم. اگر قصد خرید سرور hp را دارید پیشنهاد می کنیم از کارشناسان مجرب نت پرداز مشاوره بگیرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
, , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید