قیمت سرور hp

قیمت سرور hp

مقالات
بدون دیدگاه
معرفی سرور اچ پی

یکی از تجهیزات قدرتمند که با قابلیت های متفاوت به صورت شبانه روزی قادر به ارائه خدمات به گیرنده هاست و می تواند تمامی ریکوئست های کلاینت ها را به درستی بررسی و پاسخ بدهد، سرور HP است. این تجهیزات قابلیت ایجاد هماهنگی و نظم را در میان کامپیوتر های موجود در شبکه را دارد، البته گفتنی است که این سرور ها تحت عنوان یک شبکه داخلی فعالیت دارند و تنها قادر به پاسخگویی به کلاینت های آن شبکه است. با خرید سرور اچ پی به سادگی می توانید نیاز های محاسباتی خود را برطرف کرده و با ایجاد یک شبکه فعال، تمامی درخواست های کلاینت های فعال در طی شبانه روز پاسخ داده می شوند.

همانطور که می دانید سرور ها با هدف خدمت رسانی در شبکه مورد استفاده قرار میگیرند، در واقع این تجهیزات که شامل مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزار است با قابلیت های متفاوتی تولید می شوند. استفاده از تجهیزات مختلف در تولید سرور ها عامل تاثیر گذار در قیمت آن ها به شمار می آیند که البته سایر زیر مجموعه ها در قیمت نهایی آن تاثیر گذارند.

با توجه به این که سرور ها در جایگاه های مناسبی تحت عنوان رک قرار میگیرند، پس بدون شک این جایگاه می تواند در شکل ظاهری آن ها تاثیر گذار باشد. در حال حاضر جدیدترین مدل از سری سرور های اچ پی که تحت عنوان ProLiant به بازار عرضه شده از قابلیت های خاصی برخوردار هستند و به دو دسته کلی ام ال و دی ال تقسیم شده اند.

خرید سرور اچ پی با قیمت مناسب

انواع سرور های اچ پی در یک شبکه فعال به سایر سوئیچ و روتر ها متصل شده و راه ایجاد ارتباط سایر کلاینت ها را فراهم می کند. با استفاده از این تجهیزات کاربران می توانند از سرویس های مختلف استفاده کرده و سایر کانال ها و وب سایت های دیگر را مدیریت و کنترل نمایند. در واقع این سرورها امکان برقراری ارتباط با سایرین را فراهم و راه جستجو های نا محدود را باز می کنند، به بیان دیگر به هر سرور یک IP Address اختصاصی می دهند اما کاربران برای اینکه بتوانند به سادگی به سرور متصل شوند از نام دامنه استفاده می کنند.

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت سرور hp میزان تکنولوژی به روز شده در آن است. در واقع این تجهیزات در سر های متفاوتی تولید و عرضه می شوند و هر یک قابلیت های خاص خود را دارند و همین امر به عنوان یک عامل تاثیر گذار شناخته شده است. به کارگیری تکنولوژی های روز دنیا به شما کمک می کند تا بتوانید با قابلیت های بهتر شبکه و کاربران متصل را مدیریت و کسب و کار خود را امنیت ببخشید. از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت سرور hp که در زمان خرید نیز باید مورد توجه و بررسی قرار بگیرند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت های متفاوت و سایر تجهیزات جانبی
  • بهره مندی از قابلیت High Workload برای پردازش قوی تر
  • میزان کیفیت و کارایی سرور به بمدت حداقل 10 سال بر اساس هزینه های خرید
  • با توجه به Hot Plug و Hot Swap بودن سرور باید امکان تعویض قطعات به راحتی فراهم باشد.
  • با توجه به هدف و نیاز کاربر و همچنین میزان بودجه اختصاص داده شده سرور مناسب را پیکربندی و استفاده کنید.

 

عوامل موثر در قیمت سرور hp

قیمت سرور hp با توجه به معیار های خاصی مشخص می شود که از مهم ترین آن ها می توان به سری و نوع سرور اشاره کرد. در تولید این تجهیزات به روز ترین تکنولوژی های دنیا توسط کمپانی تولید کننده استفاده می شود و همین امر سبب ایجاد قابلیت های متفاوت در آن شده است. این سرور ها بر اساس استاندارد و معیار های خاصی طراحی و تولید می شود که از مهم ترین عوامل در قیمت نهایی این تجهیزات به کار می رود، در ادامه با ما همراه تا به بررسی کلی عوامل تاثیر گذار در قیمت سرور های اچ پی بپردازیم، همچنین برای آگاهی از جدید ترین اخبار درباره این تجهیزات می توانید به وب سایت نت پرداز مراجعه کنید.

 

مزایای خرید سرور های اچ پی

یکی از مهمترین مواردی که در زمان خرید سرور اچ پی باید مورد توجه قرار بگیرد این است که با توجه به میزان هزینه پرداختی، چه مزایایی در اختیار شما قرار می گیرد. در واقع مزایای در نظر گرفته با توجه به قیمت سرور hp متفاوت است اما در حالت کلی موارد زیر را شامل می شود:

تفاوت در تجهیزات سخت افزاری

با توجه به این که انواع سرور اچ پی در مدل های متفاوتی تولید می شود پس بدون شک تجهیزات سخت افزاری آن کاملا متفاوت است. در واقع با توجه به میزان بودجه ای که برای خرید این تجهیزات در نظر گرفته اید نوع کانفیگ سرور را مشخص خواهید کرد توجه داشته باشید که این مورد اصلی ترین نیاز یازمان است.

قابلیت اطمینان بالا

این قابلیت تاثیر گذار در قیمت سرور hp یکی از مهمترین مزایای این تجهیزات به کار میرود چرا که می تواند بازه زمانی خاموش شدن سرور را افزایش دهد. در واقع به واسطه این قابلیت در که سری جدید سرور های اچ پی طراحی شده می توان مدت زمان بیشتری از کارایی بالای این تجهیزات بهره مند شد.

محل نگهداری از سرور

یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت سرور hp نوع آن است، به بیان دیگر اینکه قصد خرید سرور مجازی و فضای ابری را دارید یا می خواهید از سرور های فیزیکی استفاده نمایید. در هر حالت برای نگهداری از سرور ها می توانید از از دیتاسنتر ها استفاده کنید چرا که این تجهیزات بر اساس آخرین استاندارد های جهانی طراحی شده و با انواع دیتا سنتر ها تطابق دارند.

قابلیت انعطاف پذیری

بدون شک این مورد در قیمت سرور اچ پی تاثیر زیادی دارد چرا که قابلیت های زیادی در اختیار کاربران قرار می دهد. در واقع این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند از سرور های واحد با انواع تجهیزات استفاده نمایند بدون اینکه نیاز باشد سایر تجهیزات جانبی تعویض گردد.

 

معرفی پرفروش ترین سرور اچ پی

با توجه به این که انواع سرورهی اچ پی با قابلیت های متفاوتی طراحی می شوند بر این اساس گاهای برخی تولیدات به دلیل داشتن قابلیت های متفاوت در دسته بهترین یا پرفروش ترین ها قرار میگیرند. در میان مدل های متفاوت از انواع سرور اچ پی، سرور hp DL380 G10 یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین سرور ها به شمار می آید. البته توجه داشته باشید که مدل های متفاوتی از این سرور ها به بازار عرضه شده که هر یک دارای قیمت های مختلفی هستند.

 

قیمت سرور hp با توجه به مدل

سرور ها تجهیزاتی هستند که به کاربران امکان دریافت خدمات به بهترین شکل ممکن را فراهم می کند، در واقع سرور ها از تجهیزاتی شامل پردازنده های قدرتمند به همراه چند هسته مجازی یا فیزیکی هستند که قابلیت های خاصی را در اختیار شما قرار می دهد. البته تجهیزات دیگری نیز در تولید سرور ها به کار رفته که شامل هارد دیسک با حافظه بیشتر از ده ها ترابایت، فضای رم زیاد و … هستند. این تجهیزات عملکرد و کارایی متفاوتی دارند از این رو  در دسته های مختلفی قرار میگیرند، البته توجه داشته باشید که اصلی ترین دلیل تفاوت در میان سرور های اچ پی به نحوه قرار گیری در رک ها بر میگردد که به دو دسته کلی ML Series و DL Series تقسیم می شوند.

ML ها به نوع ایستاده از سرور های اچ پی گفته می شوند که با نام Tower نیز شهرت دارند این در حالی است که DL ها از خانواده رکمونت هستند و بیشتر در محیط هایی مورد استفاده قرار میگیرند که فضای لازم برای رک ها وجود دارد. این تجهیزات برای کسب و کار های نوپا و منعطف امر ضروری است چرا که به رشد و ترقی آنها کمک می کند.

 

قیمت سرور HP

سری DL

این سرور ها یکی از کاربردی ترین سرور هایی هستند که در ایران مورد استفاده قرار میگیرند و همین امر سبب شده که در دسته پرفروش ترین محصولات جای بگیرند. قیمت این سرورها با توجه به قابلیت و عملکرد متفاوتی که دارند تعیین می شود که از مهم ترین آن ها می توان به انعطاف پذیری بالا و قابلیت ارتقاء آن اشاره کرد. دقت داشته باشید که این تجهیزات باید به صورت افقی در رک ها جای بگیرند. از مهم ترین و پرفروش ترین سری سرور های اچ پی که بیشتر برای قسمت های هاستینگ و دیتاسنتر ها کاربرد دارد مدل DL360 G10 است که در عین کارایی بسیار بالا قیمت مناسبی نیز دارد.

سری ML

بدون شک قابلیت انعطاف پذیری این سری از سرور های اچ پی بسیار بالاتر است به همین دلیل رابط کاربری ساده تری دارند و کاربران در محیط شبکه از قابلیت و امکانات بیشتری نیز برخوردار هستند. در واقع این قابلیت ها برای کسب و کار و سازمانهایی که تعداد شعب متفاوتی دارند بسیار کارآمد تر خواهد بود چرا به راحتی تمامی خواسته ها و اهداف سازمانی آن ها را پشتیبانی خواهد کرد. این سرور ها بی نیاز از رک هستند و همین امر در قیمت آن ها تاثیر بسزایی داد. در میان مدل های متفاوت از این سری از سرور های اچ پی می توان محبوبیت مدل ML350 G10 را مثال زدنی تعریف کرد.

 

قیمت سرور hp از نظر ارائه خدمات

علاوه بر موارد عنوان شده، انواع سرور hp نیز از نظر ارائه خدمات به دو دسته اختصاصی و اشتراکی تبدیل شده اند که هر یک از آن ها عم از نظر قیمت و هم از نظر عملکرد با هم تفاوت های بسیاری دارند.

سرور hp اختصاصی

این سرور انتخاب ایده آل برای آنلاین شاپ و برند ها یا کمپانی های پربازدید است که نیاز به برای پاسخ دهی به کاربران و مشترکین خود به منابع و فضای بیشتری نیاز دارند، وب سایت های هر یک از سازمان ها به صورت کاملا اختصاصی بر روی یک سرور میزبانی و پشتیبانی می شوند و همین امر سبب شده که این سرور ها از قیمت بیشتری برخوردار باشند.

سرور hp اشتراکی

برای خرید سرور hp با قیمت مناسب تر بهتر است به سراغ سرور های اشتراکی بروید، این سرور ها به صورت مشترک چندین وب سایت را میزبانی می کند و دیتابیس آن برای وب سایت های مذکور تاثیر می شود. کلیه منابع این سرور اعم از پردازنده، فضای استوریج، پهنای باد و … به صورت اشتراکی در اختیار وب سایت های مذکور قرار میگیرند و همین امر سبب شده که هزینه خرید اشتراک آن تقسیم و بسیار مقرون به صرفه تر باشد.

 

بررسی کلی قیمت انواع سرور اچ پی

با توجه به تنوع مدل های متفاوت از انواع سرور های اچ پی نمی توان یک قیمت واحد برای آن ها در نظر گرفت چرا که این تجهیزات در سری و مدل های متفاوت طراحی و تولید می شوند که هر یک قابلیت و خدمات خاصی را به کاربران ارائه می دهد. برخی از سرور های موجود دارای ویژگی های فنی تر هستند و برخی دیگر نیز به دلیل هزینه های نصب و راه اندازی تخصصی با قیمت بیشتری به فروش می رسد اما در هر حال پارامتر و معیار های خاصی وجود دارد که به عنوان عامل تاثیرگذار در قیمت سرور hp از آنها یاد می شود.

 

چگونه می توان قیمت سرور hp را مشخص کرد؟

همانطور که عنوان شد تجهیزات مذکور در طیف گسترده ای از مدل های مختلف به بازار عرضه می شوند که هر یک قیمت های متفاوتی هستند، برای اینکه بتوانید هزینه خرید و راه اندازی سرور اچ پی را مشخص کنید کافی است که در ابتدا نوع آن را مشخص کنید سپس به سراغ سایر مشخصات فنی آن مانند مدل، کانفیگ، نسل و… بروید.

اگر بودجه زیادی برای خرید سرور اچ پی ندارید می توانید به سراغ مدل های پرولیانت نسل 5 بروید چرا که به نسبت دیگر مدل ها 6، 7 و 8 قیمت مناسب تری دارد. توجه داشته باشید که نسل 9 این تجهیزات به دلیل پیشرفت تر بودن قیمت بیشتری دارد و در مقابل قابلیت های خاص تری در اختیار شما قرار می دهد.

جمع بندی

قیمت سرور hp با توجه به استاندارد و معیار های خاصی تعیین می شود، برای خرید این تجهیزات می توانید به وب سایت های معتبر مانند نت پرداز مراجعه نمایید، در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم درباره مدل های مختلف از این محصول موجود است و در اختیار شما قرار میگیرد.

 

5/5 - (2 امتیاز)
, , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید