انواع سرور hp

بررسی انواع سرور HP

مقالات
بدون دیدگاه

شرکت هیولِت پاکارد که با عنوان hp شناخته می‌شود، از 1939 میلادی در گاراژ اچ‌پی شروع به فعالیت در حوزه صنایع الکترونیکی و فناوری اطلاعات کرد و بعد از گذشت 85 سال، همچنان در این عرصه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
اچ پی در حال حاضر از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده سرور است و با توجه به محصولات نوآورانه خود عنوان رهبری بازار سرور را با خود یدک می‌کشد.
در این مطلب، بررسی تخصصی انواع سرورهای hp از نظر شما خواهد گذشت.

سری HPE ProLiant DL

برای بررسی انواع سرور HP ابتدا به سری DL که مخفف (density-optimized) به معنی «بهینه سازی تراکم» است. این خط از سرورهای HP برای محاسبات با کارایی بالا، مجازی سازی و حجم کاری فشرده طراحی شده‌اند. سرورهای HPE ProLiant DL مجهز به جدیدترین پردازنده‌های Intel Xeon هستند که عملکرد و مقیاس‌پذیری فوق‌العاده‌ای را برای بارهای کاری سخت ارائه می‌دهند. 

این سرورها دارای اجزای کم مصرف، ویژگی‌های پیشرفته مدیریت توان و فناوری خنک کننده هوشمند هستند که به کاهش مصرف برق و هزینه‌های خنک کننده کمک می‌کند. علاوه بر این، ماهیت متراکم سرورهای ProLiant DL به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا از فضای مرکز داده حداکثر استفاده را داشته باشند. 

سری HPE ProLiant ML

 ML مخفف (multi-purpose) به معنی «چند منظوره» است. این سرورها برای مشاغل کوچک تا متوسط ایده آل هستند. این سری از سرورهای HP ترکیبی از عملکرد، توسعه پذیری و مدیریت را ارائه می‌دهند و همین مزایا سری HPE ProLiant ML را برای کاربردهای مختلف مناسب می‌کند.

یکی از ویژگی‌های کلیدی انواع سرور HPE ProLiant ML، مقیاس‌پذیری آن‎‌ها است که به سازمان‌ها اجازه می‌دهد به راحتی زیرساخت‌های خود را برای برآورده کردن نیازهای رو به رشد کسب‌وکارشان گسترش دهند. سرورهای ProLiant ML با پشتیبانی از اسلات‌های متعدد، می‌توانند در صورت نیاز، قابلیت‌های ذخیره سازی، شبکه و I/O بیشتر را فراهم کنند. 

انواع سرور hp

سری HPE Blade System

سرورهای Blade دارای قابلیت محاسبات با چگالی بالا، بهره وری انرژی و امکان مدیریت ساده هستند. سری سرورهای HPE Blade System به مشتریان اجازه می‌دهد تا زیرساخت‌های خود را مقیاس بندی و بهینه کنند و در عین حال نیاز به فضا و انرژی را کاهش دهند. سرورهای Synergy با جدا کردن منابع محاسباتی، ذخیره‌سازی و شبکه، برای سازمان‌های با حجم کاری متغیر، یک انتخاب فوق العاده هستند. 

سری HPE Synergy

اگر به دنبال تجمیع حجم کاری بزرگ و در عین حال حفظ عملکرد بالا باشید، سری  Synergy از سرورهای HP  بهترین گزینه خواهد بود. این سری از سرورهای HP منابع محاسباتی، ذخیره سازی و شبکه را در یک پلتفرم واحد ترکیب می‌کند. این معماری انعطاف پذیر به کسب و کارها این امکان را می‌دهد تا منابع فناوری اطلاعات خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند.

سرورهای HPE Synergy از طریق HPE OneView مدیریت می‌شوند، که یک پلتفرم مدیریتی قدرتمند است. با کمک HPE OneView، تیم‌های فناوری اطلاعات می‌توانند کارهای روتین را خودکار کنند، عملکرد سیستم را نظارت کرده و استفاده از منابع را در کل محیط مرکز داده بهینه کنند.

سری HPE Superdome Flex

سری Superdome Flex یک سرور بسیار مقیاس پذیر است که برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ با حجم کاری زیاد طراحی شده است. سرعت بالا، مقیاس پذیری و توانایی رسیدگی به برنامه‌های کاربردی و پایگاه‌های داده در مقیاس بزرگ از ویژگی‌های بارز این سری از سرورهای HP هستند.

سرورهای Superdome Flex مجهز به پردازنده‌های پیشرفته اینتل زئون و ظرفیت‌های حافظه بسیار بزرگ، هستند و همین باعث می‌شود در تحلیل‌های بلادرنگ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین عالی باشند. قدرت پردازش بی‌نظیر و ظرفیت بالای حافظه این سرورها، سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا بینش‌های عملی را از مجموعه داده‌های عظیم با سرعت و کارایی بی‌نظیر استخراج کنند، که  باعث تقویت نوآوری آن‌ها شده و برای آن‌ها یک مزیت رقابتی در بازار ایجاد می‌کند.

انواع-سرور-hp-2

انواع سرور hp

سری HPE Apollo

سرورهای HPE Apollo نشان دهنده یک جهش کوانتومی در زیرساخت‌های محاسباتی هستند که ترکیبی منحصر به فرد از عملکرد، مقیاس پذیری و کارایی را ارائه می‌دهد که متناسب با نیازهای HPC، تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ و برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی (AI) است. 

سرورهای آپولو به طور خاص برای محاسبات با کارایی بالا (HPC) و تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ طراحی شده‌اند. این سرورها قابلیت‌های پردازشی قدرتمندی را برای تحقیقات علمی، مدل‌سازی، شبیه‌سازی و سایر کارهای محاسباتی فشرده ارائه می‌دهند.

سرورهای HPE Apollo علاوه بر عملکرد و مقیاس‌پذیری، کارایی و پایداری را در اولویت قرار می‌دهند و به سازمان‌ها کمک می‌کنند اثر محیطی و هزینه‌های عملیاتی خود را کاهش دهند. این سرورها دارای اجزای کم مصرف، ویژگی‌های مدیریت توان پیشرفته و فناوری‌های خنک کننده هوشمند هستند که مصرف برق را به حداقل می‌رساند و مدیریت حرارتی سرور را به بهینه‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهد. 

سری HPE Integrity NonStop

سرورهای Integrity NonStop یکی از بهترین سروهای مقاوم در برابر خطا هستند که برای مشاغلی طراحی شده‌اند که در آن‌ها نیاز به حفظ دسترسی در عین حال امنیت بالا بسیار مهم است. از جمله کاربردهای سرورهای Integrity NonStop در امور مالی مانند سروهای بانک‌ها، مراقبت‌های بهداشتی مانند سرورهای بیمارستان‌ها و ارتباطات از راه دور است که از کار افتادن سرور و قطع دسترسی هرگز نباید اتفاق بیافتد.

سرورهای NonStop با استفاده از پردازنده‌های Itanium اینتل، قدرت محاسباتی و پهنای باند فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کنند که سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا حجم عظیمی از داده‌ها را پردازش کنند و بارهای کاری پیچیده را به راحتی مدیریت کنند. علاوه بر این، سرورهای NonStop از ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند تخصیص منابع پویا و مدیریت حجم کار پشتیبانی می‌کنند و به سازمان‌ها اجازه می‌دهند تا عملکرد و مقیاس‌پذیری را با توجه به نیازهای خاص خود بهینه کنند.

سری HPE Edgeline

در عصر دیجیتال امروزی، گسترش دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) و رشد تصاعدی داده‌ها، تغییر پارادایم در زیرساخت‌های محاسباتی را ضروری کرده است. مدل‌های سنتی پردازش داده متمرکز دیگر برای پاسخگویی به نیازهای تجزیه و تحلیل بلادرنگ، برنامه‌های کاربردی حساس به تأخیر و حجم عظیم داده‌های تولید شده در لبه کافی نیستند.

سرورهای Edgeline به طور خاص برای رایانش لبه‌ای یا اِج کامپیوتینگ (Edge computing) طراحی شده اند و پردازش داده‌ها و تجزیه و تحلیل‌ها را در منابع داده انجام می‌دهند. یکی از ویژگی‌های کلیدی سرورهای HPE Edgeline، قابلیت‌های پردازش داده داخلی آن‌ها است که سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا تجزیه و تحلیل داده‌ها و وظایف استنتاج یادگیری ماشین را مستقیماً در لبه (محل تولید داده) انجام دهند. این امر نیاز به انتقال حجم زیادی از داده‌ها به مراکز داده متمرکز برای پردازش را از بین می‌برد و باعث کمتر شدن تأخیر می‌شود. این سرورها بینش بلادرنگ و تصمیم گیری سریع را برای برنامه هایی که در لبه شبکه مستقر شده اند، امکان پذیر می‌کنند.

مقایسه انواع سرور HP در یک نگاه

جدول زیر یک مقایسه کاربردی از همه سروهای HP را به شما ارائه می‌شود و در یک نگاه می‌توانید ویژگی کلی هر خط سرور را بررسی کنید. با کمک جدول زیر می‌توانید بهترین سرور برای کسب و کار و شرکت خود را انتخاب کنید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان برای خرید سرور، با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

ردیف سری سرور کاربرد مدل‌های نمونه موجود در بازار
1 HPE ProLiant MicroServer مناسب برای کسب و کارها و شرکت‌های کوچک تا متوسط HPE ProLiant MicroServer Gen10

HPE ProLiant MicroServer Gen11

2 HPE ProLiant Easy Connect مناسب برای سرویس‌های مدیریت از راه دور HPE ProLiant Easy Connect EC200a Managed Hybrid
3 HPE ProLiant ML مناسب برای کسب و کارهای در حال پیشرفت HPE ProLiant ML350 Gen10

HPE ProLiant ML350 Gen11

4 HPE ProLiant DL مناسب برای سازمان‌های بزرگ و شرکت‌های متوسط، مقیاس پذیری فوق العاده و مناسب بارهای کاری فشرده و سنگین HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen11

5 HPE ProLiant BL بهترین گزینه برای دیتاسنترها HPE ProLiant BL460c Gen10

HPE ProLiant BL460c Gen11

6 HPE Synergy مناسب برای مجازی سازی، یادگیری ماشین، پردازش‌های حجیم HPE Synergy 480 Gen10 Compute Module

HPE Synergy 680 Gen11 Compute Module

7 HPE Cloudline مناسب برای محاسبات فضای ابری HPE Cloudline CL2100 Gen10

HPE Cloudline CL5200 Gen9

8 HPE Hyperconverged مناسب خدمات داده پیشرفته و کاربردهای مبتنی بر هوش مصنوعی  HPE SimpliVity 780
9 HPE ProLiant SL/Apollo مناسب استفاده در High Performance Computing یا HPC و حجم‌های کاری بالا، تامین‌کنندگان سرویس و AI HPE Apollo 4200 Gen10
10 HPE Moonshot System مناسب پردازش داده‌های حجیم، یادگیری ماشین، محاسبات ابری، دیتاسنترها HPE Moonshot 1500 Chassis

HPE Moonshot 5500

 

امتیاز دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed