مجازی سازی شبکه

ارائه‌ی راهکار‌های مجازی ‌سازی شبکه ( سخت‌افزار و نرم‌افزار )

مجازی سازی

فناوری مجازی‌سازی به معنی استفاده از سیستم‌های نرم افزاری به جای سخت‌افزار‌های مختلف و ایجاد سیستم‌های مستقل از سخت‌افزار در جهت بهره برداری از بیشترین امکانات سرورها و سخت‌افزارها و صرفه‌جویی در هزینه هاست. بنا به دلایل و مزایای بسیار، امروزه صاحبان مشاغل و مدیران سازمان‌ها تمایل بسیاری بر اجرا و بکارگیری این تکنولوژی را در مجموعه خود دارند. .متخصصین شرکت نت پرداز قادر خواهند بود تا بستر مجازی‌سازی را از گامهای بررسی و تحلیل تا راه‌اندازی و پیاده‌سازی، در سازمان و یا شرکت شما اجرا کنند.

مزایای مجازی ‌سازی

 1. کاهش هزینه خرید تجهیزات سخت‌افزاری
 2. متمرکز سازی
 3. کاهش هزینه‌های جاری نظیر برق، نگهداری، تعمیرات
 4. کاهش گرمای تولیدی توسط دستگاه‌ها
 5. عدم نیاز به فضای زیاد به نسبت حالت سنتی
 6. استفاده از بیشترین ظرفیت تجهیزات سخت‌افزاری
 7. جابجایی راحت
 8. پشتیبان‌گیری راحت از اطلاعات
 9. تسریع امور به خاطر وجود بالقوه دستگاه‌ها و عدم نیاز به صرف زمان برای خرید، نصب و آماده‌سازی
 10. امکان تنظیم و نصب سرورها و تجهیزات مجازی با استفاده از الگو و کپی برداری

پشتیبان گیری از اطلاعات شبکه

یکی از خدمات اصلی پشتیبانی شبکه در شرکت نت پرداز، پشتیبان گیری از اطلاعات شبکه های کامپیوتری است. شرکت نت پرداز از شرکت ها پیش رو و با سابقه در زمینه خدمات و پشتیبانی شبکه است و می تواند به صورت دوره ای و تخصصی از اطلاعات مهم شما پشتیبان و یا بکاپ مناسب تهیه کند. نت پرداز از شرکت های معتبر در زمینه خدمات پشتیبانی شبکه در تهران است که با سابقه طولانی توانسته است به مشتریان بسیاری خدمات ارائه کنددر حالی که بسیاری از مشاغل معمولاً به انجام کارهای معمول نگهداری مانند پشتیبان گیری از داده ها اولویت کمی می دهند ، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم کسب و کار شما می تواند در بازیابی اطلاعات از دست رفته به دلیل خرابی جدی یا حیاتی شبکه ضروری باشد. اطمینان از برنامه ریزی ، نظارت و تأیید تمام نسخه های پشتیبان از اجزای اصلی شبکه و دستگاه ها ، بازیابی شبکه یا اجزای جداگانه شبکه را پس از خرابی سخت افزار یا نرم افزار آسان تر و سریع تر می کند.

پشتیبان گیری

خدمات شبکه، پشتیبان گیری از داده ها عملیاتی برای کپی یا بایگانی فایل ها و پوشه ها به منظور امکان بازیابی آنها در صورت از دست رفتن اطلاعات است. از دست دادن داده ها می تواند به علت های مختلفی اتفاق بیافتد. از ویروس های رایانه ای گرفته تا خرابی های سخت افزاری در ایجاد پرونده های فاسد ، آتش سوزی ، سرقت و غیره از جمله مواردی هستند که می تواند اطلاعات را از بین ببرند. پشتیبان گیری از اطلاعات شبکه کمک می کند که یک نسخه پشتیبان از اطلاعات داشته باشید و در صورت بروز مشکل اطلاعات از درست رفته را بازیابی کنید. از اطلاعات مهم باید حداقل یک بار در هفته پشتیبان تهیه شود ، اما ترجیحاً اگر هر بیست و چهار ساعت این کار انجا شود بهتر است. پشتیبان گیری ها از اطلاعات می توانند به صورت دستی یا خودکار انجام شوند. شرکت های پشتیبان شبکه نرم افزار خودکاری را در دسترس دارند که می تواند از داده های شما در یک زمان مشخص از روز یا هفته پشتیبان تهیه کند. اما این کار می تواند به صورت دستی نیز صورت بگیرد و اطلاعات یکبار بررسی شوند و از سلامت آن ها اطمینان حاصل شود.

گرفتن بکاپ از راه دور

شاید بزرگترین مزیت پشتیبان گیری وگرفتن بکاپ منظم از راه دور داده های شبکه، قابلیت اطمینان زیاد آن باشد. پشتیبان گیری از راه دور می تواند به صورت خودکار و روزانه انجام شود ، یا حتی می توانید از داده های خود در یک زمان مشخص پشتیبان تهیه کنید. بعلاوه ، از آنجا که این کار از طریق اینترنت انجام می شود، شما همیشه قادر خواهید بود هر فایلی را که نیاز دارید به سرعت بازیابی کنید.
از مهمترین مزیت های آن این است که یک نسخه از اطلاعات شما در خارج از شرکت شما نگهداری می شود و در صورت بروز مشکلات فیزیکی از قبیل آتش سوزی یا سرقت، شما یک پشتیبان از اطلاعات خود در جای دیگر دارید.

پشتیبان گیری از داده ها

دلیل اصلی پشتیبان گیری از اطلاعات ذخیره فایلهای مهم در صورت خرابی سیستم یا خرابی دیسک سخت است. اگر نسخه های پشتیبان اصلی منجر به خرابی داده ها یا خرابی هارد دیسک شوند ، باید نسخه پشتیبان تهیه کنید. تهیه نسخه پشتیبان اضافی از اطلاعات و داده های شبکه در صورت بروز بلایای طبیعی یا توسط عوامل انسان ضروری است. این کار به شما کمک می کند تا از اطلاعات خود همیشه یه نسخه داشته باشید و بتوانید دیتای خود را بازیابی کنید.

مانیتورینگ و گزارش گیری از شبکه

نصب و راه‌اندازی سرویس‌های مانیتورینگ و گزارش‌گیری

اصولا حصول اطمینان از کارکرد بهینه شبکه و تأیید صحت تغییرات انجام شده و بسیاری از کنترل‌های امنیتي تنها با استفاده از ابزارهای مانیتورینگ شبکه میسر است.وجود چنین ابزاری در شبکه به مدیران شبکه در کنترل وضعیت شبکه کمک شایاني خواهد کرد. مدیریت صحیح و نگهداری شبکه‌های پیچیده و گسترده بدون بهره‌گیری از ابزار مناسب، دشوار، وقت‌گیر و بعضا غیرممکن است. یک مدیر شبکه می بایست با نظارت دائمي بر حجم و نوع ترافیک عبوری از بخش‌های مختلف شبکه، مشکلات احتمالي را در زمان مناسب، کشف و رفع نماید.
متخصصین نت پرداز نیاز شبکه‌های پیچیده‌ی امروزی را با بکارگیری ابزارهای توسعه پذیر و انعطاف پذیر در مدیریت و مانیتورینگ شبکه مرتفع میسازند.

گزارش گیری از شبکه

گزارش گیری از شبکه های کامپیوتری یکی از مهم ترین خدمات شبکه و فرآیندهای مدیریت شبکه است. بررسی گزارش های ذخیره شده در صورت بروز مشکل راهنمای خوبی برای رفع مشکل است. نرم افزارهای مختلفی برای گزارش دهی در شبکه وجود دارد که به کمک آن می توان اطلاعات جامعی را از شبکه استخراج نمود.
گزارش تجزیه و تحلیل شبکه شامل تمام اطلاعات به دست آمده از هزاران بسته داده ای است که شما جمع آوری کرده اید. شبکه ای که با اتصال دو یا چند کامپیوتر و سایر دستگاه های سخت افزاری پشتیبانی کننده از طریق کانال های ارتباطی راه اندازی می شود، شبکه کامپیوتری نامیده می شود. این کامپیوترها را قادر می سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و دستورات، داده ها و غیره از جمله منابع سخت افزاری و نرم افزاری را به اشتراک بگذارند.

راه اندازی سیستم گزارش گیری شبکه

نصب و راه اندازی سیستم گزارش گیری شبکه های کامپیوتری یکی از مهمترین بخش های نگهداری شبکه است. پس از راه اندازی شبکه های کامپیوتری، سیستم های گزارش گیری باید مورد بررسی قرار گیرند. شرکت نت پرداز این سیستم را برای شرکت ها و سازمان ها راه اندازی می کند.
به مدیران محترم شبکه و پشتیبانان شبکه توصیه می شود کوتاهی نکنند و حتما سیستم گزارش گیری را راه اندازی و بررسی کنند. شاید در روزهای اول بعد از راه اندازی سیستم های شبکه مشکلی پیش نیاید. اما پس از مدتی باید سیستم را طبق گزارشات شبکه نگهداری کنند.

ارائه راهکارهای رایانش ابری Cloud Computing

دیگر زمان آن گذشته که برای هر سامانه و نرم‌افزاری از یک سخت‌افزار مجزا استفاده کنیم. با استفاده از راهکارهای Cloud Computing نه تنها می‌توان از یک سخت‌افزار برای چندین نرم‌افزار و سامانه استفاده کرد، بلکه می‌توان از تمام توان سخت‌افزاری موجود استفاده کرد و از هدر رفت منابع سخت‌افزاری جلوگیری کرد. ما معتقدیم که رایانش ابری، فرآیندها را در حوزه‌ی فناوری اطلاعات دگرگون نموده است.

شرکت نت پرداز با توجه به نیاز مشتریان می‌تواند در رایانش ابری راهکارهای زیر را ارئه دهد:

 • مشاوره، طراحی، تامین و اجرای پروژه‌های مبتنی بر Cloud Computing
 • طراحی بستر Dynamic و Self-Managed بر اساس تکنولوژی Cloud Computing
 • قابلیت سفارش‌سازی بستر Cloud براساس نیاز سازمان
 • طراحی پنل‌های مجازی سرویس‌دهنده