خدمات میزبانی سرور (Co-Location)

خدمات میزبانی سرور (Co-Location) شرکت نت پرداز، فضای استاندارد و ایمن برای نگه‌داری سرورها را در محیط یک Data Center حرفه‌ای و تخصصی با بالاترین سطح SLA، برای شرکت‌ها، سازمان‌ها، فروشگاه‌های آنلاین، وب‌سایت‌ها، استارت‌آپ‌ها و نهادهای متقاضی فراهم می‌کند.

به این معنا که مشتریان با قرار دادن سخت‌افزارهای خود در فضای میزبانی سرور شرکت نت پرداز، خدمات اختصاصی با بالاترین میزان امنیت و پشتیبانی دریافت می‌کنند. ضمن آن‌که به دلیل نظارت مداوم و پشتیبانی ۲۴ ساعته تیم متخصص شرکت نت پرداز، تخصیص نیروی انسانی و هزینه‌های جانبی لازم برای نگهداری این سرورها برای مشتریان، بسیار کاهش می‌یابد.

دانش و تجربه چندین ساله شرکت نت پرداز در ارایه خدمات دیتاسنتر، این شرکت را به یکی از قابل اعتمادترین شرکت‌های ارایه دهنده‌ی راهکارهای دیتاسنتر در کشور تبدیل کرده است که در ادامه به بررسی مزایای خدمات میزبانی سرور شرکت نت پرداز می‌پردازیم.

مزایای اجاره فضای سرور

برخی از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک دارای اتاق سرور هستند که معمولا تمامی تجهیزات سخت‌افزاری و شبکه در آن نگهداری می‌شوند. مهم‌ترین دغدغه این شرکت‌ها حفاظت فیزیکی و تامین پایداری و امنیت سرورها است. از همین روی شرکت‌ها و سازمان‌ها با اجاره فضای سرور از شرکت‌هایی که به‌طور تخصصی در زمینه‌ی تامین فضای دیتاسنتر (مرکز داده) فعال هستند، علاوه بر کاهش هزینه‌های نگهداری سرورها، امنیت داده‌های خود را نیز تضمین می‌کنند.
شرکت نت پرداز با تامین فضای رک، تجهیز زیرساخت‌های موردنیاز و ارایه پهنای باند نامحدود به منظور دست‌رسی در لحظه و ایمن به سرورها و داده‌ها، اقدام به ارایه خدمات اجاره فضای سرور کرده است که این خدمت علاوه بر کاهش هزینه نگه‌داری سرورها، از بین رفتن داده‌ها و خسارت به سرورها را کاهش داده است.

کاهش هزینه‌های کسب و کار به معنی کاهش هزینه تجهیزات، زیرساخت و نیروی انسانی است. مشتریان در صورتی که بخواهند میزبانی سرور را شخصا برعهده بگیرند، نیازمند تجهیزات و امکانات فراوانی از جمله سیستم‌های خنک کننده، UPS، سیستم اطفای حریق، نیروی انسانی، تامین پهنای باند و زیرساخت‌های امنیتی هستند و علاوه بر آن باید به صورت 24 ساعته بر تجهیزات نظارت داشته باشند که اجرای همه این موارد نیازمند صرف هزینه بالاتری است. اما استفاده از خدمات میزبانی شرکت نت پرداز هزینه‌‎های مشتریان را به میزان قابل توجهی پایین می‌آورد.

صاحبان سرورها همواره با این مشکل مواجه هستند که در صورت نیاز به توسعه سرورها، فضای آن را چگونه تامین کنند چرا که ممکن است فضای اضافی برای توسعه دیتاسنتر خود نداشته باشند. در حالی که شرکت نت پرداز امکان توسعه فضای میزبانی سرور را به هر اندازه‌ای که شرکت‌ها تقاضا کنند در اختیار دارد و در نتیجه از مقیاس‌پذیری (Scalability) بالایی برخوردار است.

با توجه به اهمیت دسترسی‌ پذیری به دیتاسنتر، برای مالکان بسیار مهم است که فضای نگهداری دیتاسنتر تماما در اختیار شرکتی که از آن خدمات میزبانی دریافت می‌کنند باشد. مالکیت خدمات میزبانی دیتاسنتر در شرکت نت پرداز کاملا متعلق به خود این مجموعه است و دست‌رسی به سرورها بی‌واسطه و تنها از طریق مجموعه نت پرداز امکان‌‎پذیر است. شرکت نت پرداز در چندین نقطه تهران خدمات میزبانی سرور (کولوکیشن) ارایه می‌دهد و یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین مراکز میزبانی سرور می باشد.