HPE Nimble Storage: تحول در زمینه ذخیره‌سازی هوشمند

مقالات
بدون دیدگاه

«تمام آن وقتِ هدر رفته در ارتباط با مدیریت داده و ذخیره‌سازی داده‌ها را فراموش کنید! حال زمان آن رسیده که تجربه‌ جدیدی از ذخیره‌سازی را با محوریت به‌کارگیری یک پلتفرم چابک، همیشه روشن و سریع آزمایش کنید که از ماشین‌های مجازی گرفته تا کانتینرها را برای آزمایش و توسعه در اختیار شما قرار می‌دهد و اجازه می‌دهد بدون زحمت از مزایای ابرهای هیبریدی بهره‌مند شوید. پیشنهاد می‌شود سازمان‌های بزرگ تجربه‌ای نوین را با HPE Nimble Storage تجربه کنند.»
متن بالا توصیفی است که خود شرکت اچ‌پی در خصوص استوریج‌های HPE Nimble نوشته است.
آمارهای جهانی می‌گویند که داده‌های کاربران هر دو سال یک‌بار دو برابر می‌شود. این شرایط، ایجاب می‌کند که از استوریج‌هایی بهره ببریم که قابلیت هماهنگی با Cloud را داشته باشند. استوریج های HPE Nimble که 4 سال متوالی، عنوان بهترین استوریج‌های جهان را از آن خود کرده است؛ همان محصولی است که به خوبی با ابر و فضای Cloud سازگاری دارد و گزینه فوق‌العاده قدرتمندی در خرید استوریج به شمار می‌رود.
HPE Nimble Storage یک آرایه‌ ذخیره‌سازی هوشمند و خودمدیریتی است که از فناوری فلش جهت ذخیره‌سازی اطلاعات استفاده کرده است. این آرایه فلش ترکیبی که مزایای ذخیره‌سازی فلش و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی را ترکیب می کند؛ تلاش دارد تا بهترین و ساده‌ترین تجربه کاربری را در اختیار سازمان‌ها قرار دهد.
این بُن‌سازۀ ذخیره‌سازی که ابتدا توسط Nimble Storage و قبل از خرید توسط HPE راه‌اندازی شد؛ سرعت، کارایی و هوشمندی را برای برآورده کردن نیازهای شرکت‌های مبتنی بر داده‌های امروزی گرد هم می‌آورد.
چالش‌های پیچیده ذخیره‌سازی داده‌های مدرن، طالب اجرای راه‌حل‌های ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌های کارآمدی است که عملکرد یکپارچه کسب‌وکارها و سازمان‌ها را تضمین کند. HPE Nimble Storage یکی از این راه حل‌ها است که در این مطلب سعی داریم به بررسی آن بپردازیم.

ویژگی های کلیدی HPE Nimble Storage

تحلیل پیش‌بینی کننده:
این پلتفرم ترکیبی شرکت اچ‌پی، از تجزیه و تحلیل پیشگویانه مجهز به هوش مصنوعی (AI) جهت پیش‌بینی و جلوگیری از هر نوع مشکل احتمالی قبل از تأثیرگذاری بر عملیات استفاده می‌کند. این رویکرد که به نام InfoSight شناخته می‌شود، پشتیبانی فعال ارائه می دهد و قابلیت اطمینان کلی سیستم را افزایش می‌دهد.

ذخیره سازی تطبیقی فلش:
HPE Nimble Storage ترکیبی از فلش و هارد دیسک سنتی (HDD) را در یک آرایه هیبریدی ترکیب می‌کند. این رویکرد تطبیقی، داده‌ها را به صورت خودکار در مناسب‌ترین لایه ذخیره‌سازی _بر اساس ویژگی‌ها و الگوهای استفاده_ قرار داده و عملکرد را بهینه می‌کند.

مقیاس پذیری:
این پلتفرم، راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر را برای پاسخگویی به نیازهای در حال رشد کسب‌وکارها ارائه می‌کند. در نتیجه با افزایش نیازهای داده، کاربران می‌توانند به گسترش زیرساخت ذخیره‌سازی خود به طور یکپارچه و بدون ایجاد اختلال در عملیات جاری بپردازند.

کارایی داده:
HPE Nimble Storage از فناوری‌های پیشرفتۀ کاهش داده‌ها مانند حذف مجدد و فشرده‌سازی برای به حداکثر رساندن کارایی ذخیره‌سازی استفاده می‌کند. این امر نه تنها ردپای ذخیره‌سازی فیزیکی را کاهش می‌دهد؛ بلکه با به حداقل رساندن زمان انتقال و بازیابی داده‌ها، عملکرد را افزایش می‌دهد.

تاب‌آوری و در دسترس بودن بالا:
ذخیره‌ساز Nimble شرکت اچ‌پی، انعطاف‌پذیری داده‌ها و در دسترس بودن بالا را با بهره‌گیری از ویژگی‌هایی مانند تکرار داده‌ها و مکانیسم‌های حفاظت از داده کارآمد تضمین می‌کند. این ویژگی‌ها برای حفظ یکپارچگی و در دسترس بودن داده‌ها (علی‌الخصوص در محیط‌های حیاتی مأموریت) حیاتی هستند.

سهولت مدیریت:
رابط کاربر پسند طراحی شده برای این پلتفرم، وظایف مدیریت ذخیره‌سازی را ساده کرده و با کنترل‌های بصری و بینش‌های سریع، مدیران می‌توانند بر زیرساخت‌های ذخیره‌سازی خود به‌طور موثری نظارت و مدیریت کنند.

پیاده‌سازی یک ابر خصوصی:
از مزایای شاخصی که HPE Nimble Storage در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد، پیاده‌سازی یک ابر خصوصی به راحت‌ترین شکل ممکن است. به عبارت دیگر، این پلتفرم اجازه می‌دهد از مزایای زیرساخت‌های ابری سلف سرویس، خودکارسازی، سادگی و قابلیت ارتجاعی استوریج به بهترین شکل استفاده کنند و بتوانند سرعت، چابکی و انعطاف‌پذیری در فعالیت‌های تجاری را حفظ کنند.

ذخیره‌سازی یکپارچه داده‌ها در یک مکان:
یکی از بزرگترین مشکلات شرکت‌های فعال در زمینه اینترنت اشیا و کلان داده‌ها، صرف زمان زیاد برای ذخیره‌سازی داده‌ها و به‌کارگیری مدل‌های پیش‌بینی برای مدیریت اطلاعات میلیون‌ها حسگری است که در هر ثانیه اطلاعات را تولید می‌کنند. مدل‌های پیش‌گویانه فقط در صورتی قادر به تجزیه و تحلیل این حجم از اطلاعات هستند که داده‌ها در نقطه‌ای مرکزی و به شکل ساخت‌یافته ذخیره‌سازی شده باشند. سازمان‌ها می‌توانند با بهره‌گیری از راه‌حل HPE InfoSight به همراه این استوریج؛ اجازه نظارت 24 ساعته بر زیرساخت‌ را امکان‌پذیر کرده و به خودکارسازی بخش عمده‌ای از فعالیت‌های مربوط به ذخیره‌سازی و سازمان‌دهی اطلاعات قادر شوند.

قابلیت بسیار بالای دسترس‌پذیری:
یکی از ادعاهای شرکت اچ‌پی که به قابلیتی درخشان در این استوریج اشاره دارد، دسترس‌پذیری 99.9999 درصدی آن است. با این قابلیت، سازمان‌ها می‌توانند از فضای ذخیره‌سازی تمام فلش این ذخیره‌ساز بدون دردسر استفاده کرده و همواره این اطمینان خاطر را داشته باشند که دسترسی به اطلاعات در یک فضای ابری از هر مکانی وجود دارد. این قابلیت، HPE Nimble Storage را به عنوان گزینه مناسب برای شرکت‌‌های فعال در زمینه ارائه خدمات ابری تبدیل کرده است.

کاربرد HPE Nimble Storage

nimble storage 1

قابلیت‌های ذخیره‌سازHPE Nimble کاربردهای متنوعی را در صنایع مختلف برای این محصول متصور ساخته است. در ذیل، برخی از موارد استفاده HPE Nimble Storage را به صورت موجز بیان می‌کنیم.

1. مراکز داده سازمانی:
اغلب سازمان‌های بزرگ نیاز به راه‌حل‌های ذخیره‌سازی با کارایی بالا دارند که بتواند حجم زیادی از داده‌های تولید شده توسط برنامه‌های کاربردی مختلف را به صورت یکپارچه مدیریت کند. آرایه فلش تطبیقی HPE Nimble Storage برای این نیاز مراکز داده سازمانی بسیار مناسب است؛ چرا که تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده آن، عملکرد بهینه را تضمین کرده و مقیاس‌پذیری پلتفرم به سازمان‌ها این اجازه را می‌دهد تا زیرساخت ذخیره‌سازی خود را همزمان با نیازهای رو به رشد داده گسترش دهند.

2. محیط های مجازی:
محیط‌های مجازی‌شده با فناوری‌هایی مانند VMware یا Microsoft Hyper-V، نیاز به راه‌حل‌های ذخیره‌سازی دارند که بتوانند به طور کارآمدی ماهیت پویا و مشترک ماشین‌های مجازی را مدیریت کنند. با توجه به این‌که آرایه‌های فلش تطبیقی HPE Nimble Storage برای پشتیبانی یکپارچه از محیط‌های مجازی طراحی شده اند؛ تجزیه و تحلیل پیشگویانه این پلتفرم به پیش‌بینی و جلوگیری از مشکلات کمک کرده و عملکرد ثابت را برای بارهای کاری مجازی تضمین می‌کند.

3. حوزه بهداشت و درمان:
حوزه بهداشت و درمان و مراقبت های بهداشتی، چالش‌های منحصربه‌فردی در خصوص ذخیره و بازیابی اطلاعات حساس بیمار، تصاویر پزشکی و سوابق وی دارد و به همین دلیل، قابلیت ذخیره‌سازی با کارایی بالا و همچنین انعطاف‌پذیری داده‌ها برای چنین سازمان‌هایی اهمیت بسیاری دارد.
ویژگی‌های بهره‌وری داده در این پلتفرم، همراه با تجزیه و تحلیل پیش‌بینی کننده؛ آن را به گزینه‌ای ایده‌آل جهت ذخیره‌سازی داده‌های مراقبت‌های بهداشتی تبدیل می‌کند. با توجه به انعطاف‌پذیری این پلتفرم، اطلاعات حیاتی بیمار در دسترس بوده و این امر به بهبود مراقبت از بیمار و کارایی عملیاتی کمک خواهد کرد.

4. خدمات مالی:
داده‌های تراکنشی حجیم و وسیع موسسه‌های مالی، به راه‌حل‌های ذخیره‌سازی ایمن و کارآمدی نیاز دارند. همچنین انطباق با استانداردهای نظارتی، لایۀ دیگری از پیچیدگی را به آن اضافه می‌کند.
آرایه‌های فلش تطبیقی HPE Nimble Storage عملکرد و مقیاس‌پذیری مورد نیاز برای مدیریت داده‌های مالی را فراهم می‌سازد. تجزیه‌وتحلیل پیش‌بینی‌کننده این پلتفرم با پرداختن به مشکلات احتمالی و اطمینان از یکپارچگی داده‌ها، به حفظ انطباق کمک می‌کند.

5. تجارت الکترونیک و خرده فروشی آنلاین:
پلتفرم‌های تجارت الکترونیک حجم زیادی از دیتا، از جمله تراکنش‌های مشتری، اطلاعات موجودی و تجزیه‌وتحلیل وب‌سایت را تولید و پردازش می‌کنند. اطمینان از دسترسی سریع و قابل اعتماد به این داده‌ها برای ارائه یک تجربه خرید آنلاین یکپارچه بسیار با اهمیت است. در این‌جا آرایه‌های فلش تطبیقی ذخیره‌ساز Nimble Storage از الزامات عملکرد بالای پلتفرم‌های تجارت الکترونیک پشتیبانی می‌کنند. مقیاس‌پذیری این بُن‌سازۀ ذخیره‌سازی، دیتاهای رو به رشد تولید شده توسط عملیات خرده‌فروشی آنلاین را در خود جای داده و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده آن به خدمات بی‌وقفه کمک می‌کند.

6. حوزه رسانه و سرگرمی:
فایل‌های حجیم، محتوای با کیفیت وضوح بالا و جریان‌های کاری پیچیده، بخشی از ویژگی‌های صنعت رسانه و سرگرمی به شمار می‌رود. این حوزه از صنعت نیاز دارد تا راه‌حل‌های ذخیره‌سازی، ایجاد، ویرایش و توزیع سریع محتوا را تسهیل کنند. از این رو آرایه‌های فلش تطبیقی HPE Nimble Storage در رسیدگی به نیاز جریان‌های کاری رسانه و سرگرمی بسیار مناسب هستند. ماهیت تطبیقی این پلتفرم تضمین می‌کند که داده‌های مناسب در بهترین لایه ذخیره‌سازی ذخیره شده و عملکرد را برای سازندگان محتوا بهینه ‌کند.

چرا از HPE Nimble Storage استفاده کنیم؟

اگرچه خرید استوریج hp معمولاً در صدر انتخاب سازمان‌ها قرار دارد؛ اما مؤسسه معتبر گارتنر در گزارش Gartner Magic Quadrant 2022 از این استوریج به عنوان اولین انتخاب سازمان‌های بزرگ نام برده است. شرکت اچ‌پی در خصوص این گزارش می‌گوید: «همان‌گونه که وعده نوسازی و تحولی بزرگ در ارتباط با داده‌ها با محوریت ابرمحوری بودن و دسترسی آسان به داده‌ها را ارائه کرده‌ بودیم، به هدف خود دست پیدا کرده‌ایم. گارتنر نیز به خوبی این چشم‌انداز و توانایی ما در ساخت چنین زیرساختی را تشخیص داده است.»
قطعاً دلایل زیادی وجود دارد که اسباب گزارش تمجیدی گارتنر و اقبال فراگیر شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ به این محصول شگفت‌انگیز را فراهم آورده است.
HPE Nimble Storage با به کارگیری راه‌حلی منحصربه‌فرد که پیچیدگی‌ها را کاهش می‌دهد، برخی از عملیات‌های غیر ضروری را حذف می‌کند تا بتواند سرعت کاربران در دسترسی به اطلاعات را افزایش دهد. همچنین ساده‌ترین مکانیزم برای ارتقاء، تعویض یا افزودن دیسک‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و همان‌طور که قبلاً هم اشاره شد در انجام برخی از عملیات‌ها از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. به عبارت بهتر، این ذخیره‌ساز در گذر زمان برخی از فعالیت‌های انجام شده را یاد می‌گیرد و با پیش‌بینی برخی از فعالیت‌ها سعی می‌کند تا روند انجام کارها را سریع‌تر کرده، مانع بروز اختلال در انجام کارها شود و در نهایت به مدیریت منابع و عملکرد برنامه‌های کاربردی می‌پردازد.

امتیاز دهید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed