خرید بهترین سرور

خرید بهترین سرور

مقالات
بدون دیدگاه

در این مقاله جالب قصد داریم به شما بگوییم که برای خرید بهترین سرور چه ویژگی‌هایی را باید مدنظر قرار دهیم ، زیرا به لطف آنها می‌توانید از طریق اینترنت به حجم زیادی از اطلاعات دسترسی داشته باشید، به همین دلیل مهم است که آنها را بشناسید و نت پرداز به شما توصیه می‌کند که همواره به کیفیت وب سرور اهمیت دهید و با خواندن ادامه این مطلب، مهمترین ویژگی‌های وب سرور را بشناسید. همچنین با توجه به اینکه این شرکت سالهاست که در این زمینه فعالیت می‌کند، با کمک کارشناسان ما می‌توانید در انتخاب و خرید سرور hp بپردازید.

 

بیشتر بخوانید : سرورهای نسل جدید

چگونه خرید بهترین سرور را انجام دهیم؟

قبل از انتخاب و پس از مطالعه تمام ویژگی‌هایی که ذکر کردیم، بررسی کنید که سیستم عامل و سایر سرورها چگونه کار می‌کنند، توانایی آنها در مدیریت برنامه نویسی روی سرور، ویژگی‌های امنیتی آنها، چه مواردی است.

برخی از آنها چندان شناخته شده یا محبوب نیستند، اما ظرفیت فضای کافی برای داشتن نمایه شخصی‌تر را دارند.‌هاست‌های تجاری لینوکس وجود دارند که از سرور آپاچی استفاده می‌کنند، اما این امر همیشه به نیازهای آن پروژه و ویژگی‌های فردی هر مشتری بستگی دارد. این سرورها نه تنها به شما امکان انتشار در وب سایت خود را می‌دهند، بلکه می‌توانند محتوا را به خوانندگان ارائه دهند، فقط باید تجزیه و تحلیل کنید که متناسب با نیاز شماست و انتخاب درستی داشته باشید.

 

ویژگی‌های اصلی خرید بهترین سرور

وب سرور رایانه‌ای است که وظیفه اصلی آن ارائه محتوا یا خدمات از طریق شبکه‌ای خواهدبود که می‌تواند محلی یا جهانی باشد. این سرور از سخت افزار (سی پی یو، حافظه رم، دیسک، مادربرد و سایر اجزای خود) و همچنین سیستم عامل، سرویس‌ها و بسته‌های مختلف تشکیل شده است که همگی برای ارسال محتوا از طریق سرور مورد استفاده قرار می‌گیرند و بر اساس پروتکل HTTP (پروتکل انتقال ابرمتن) کار می‌کند. ویژگی‌های یک وب سرور را می‌توان در سطح نرم افزار یا در سطح سخت افزار ایجاد کرد.

این سرورها یک سرویس اساسی در اینترنت ارائه می‌دهند و در این عصر دگرگونی دیجیتال و با استفاده روزافزون از اینترنت، ایجاد سرورهایی که ظرفیت ذخیره و پخش یک کتابخانه بزرگ از اطلاعات را داشته باشند، ضروری خواهدبود. این سرور باید 24 ساعت شبانه روز و 365 روز در سال روشن باشد، یعنی هیچ وقت خاموش نشود و بنابراین، باید قدرت بالایی داشته تا بتواند سرویسی برای انتقال اطلاعات درخواستی مشتریان ارائه دهد.

انواع سرور

استاتیک: سرورهای استاتیک که از رایانه‌ای تشکیل شده اند، تمام اطلاعات در آنها ذخیره می‌شود و دارای سرور HTTP هستند که به پروتکل‌های سفارش پاسخ می‌دهد.

پویا: اینها نیز ثابت هستند اما نرم افزارهای اضافی مبتنی بر برنامه‌ها و پایگاه‌های داده را به نفع خود دارند که در آن اطلاعات می‌توانند به طور مداوم قبل از ارسال به مشتری درخواست کننده به روز شوند.

 

 

ویژگی‌های خرید بهترین سرور بر اساس سطح نرم افزار

با توجه به سطح نرم افزاری که یک وب سرور دارد، باید چندین ویژگی اساسی نه تنها در برنامه‌ها، بلکه در پروتکل و امنیت داشته باشد، از جمله:

سیستم عامل

سیستم عامل مشخصه اصلی است و این سیستم می‌تواند یونیکس، لینوکس یا ویندوز باشد. همچنین به همه سخت افزارها اجازه می‌دهد به درستی کار کنند و در سرویس‌هایی که از طریق سیستم اجرا می‌شود، دریافت یا ارسال تعامل وجود دارد.

سیستم‌های فایل

سیستمی است که به سیستم عامل اجازه می‌دهد تا ساختار داده‌های ذخیره شده در آن را تعیین کند. همچنین به عنوان یک راهنمای منطقی عمل خواهدکرد که در آن می‌توانید داده‌ها را در‌هارد دیسک مکان یابی، سفارش دهید و فیلتر کنید. در وب سرورها، سیستم فایل به خود سیستم عامل بستگی دارد. کسانی که سیستم عامل ویندوز دارند از NFS یا REFS استفاده می‌کنند، در حالی که لینوکس از EXT4 استفاده خواهدکرد. فایل سیستم‌های دیگری که می‌توان استفاده کرد عبارتند از HFS، EXT2، EXT3 و FAT32.

نرم افزار سرور HTTP

این نرم افزار چیزی است که به وب سایت‌های مختلف اجازه میزبانی می‌دهد و باید از فناوری‌هایی مانند میزبانی مجازی پشتیبانی کند، به همین دلیل به آن سرور HTTP می‌گویند. ارسال اطلاعات تحت این نرم افزار از طریق HTTP یا HTTPS انجام می‌شود و وب سرورهای مختلفی وجود دارند که معمولاً در وظایف مختلفی تخصص خواهندداشت:

آپاچی

آپاچی رایگان است و دارای کد باز بوده که به آن اجازه می‌دهد روی هر پلتفرم یا سیستم عاملی اجرا شود. اما از زمانی که مایکروسافت IIS و Nginx آمدند، طرفداران خود را از دست داد و نقطه ضعف آن عملکرد ضعیف در هنگام دریافت هزاران درخواست به طور همزمان بر روی فایل‌های استاتیک و پویا است. این سرور بسیار قدیمی می‌باشد؛ زیرا در دهه 90 توسط بنیاد آپاچی توسعه یافت.

در مورد بهترین سرور، آپاچی این مزیت را دارد که می‌توان آن را بر روی سیستم عامل‌های مختلف مانند لینوکس، ویندوز و مک OSX نصب کرد. شما همچنین می‌توانید آن را سفارشی سازی کنید و ماژول‌ها را بدون تاثیر روی سرور گسترش دهید. بهترین وب سایت‌های شناخته شده‌ای که از این سرور استفاده می‌کنند Adobe، PayPal و Apple هستند.

Nginx

نام آن مخفف Engine-X است و بهترین جایگزین بعد از آپاچی خواهدبود، بسیار سبک وزن، سریع و از نظر امنیت و عملکرد بسیار خوب، شناخته شده و پرطرفدار بوده و همچنین باز و رایگان است. یک نسخه تجاری دارد و می‌توان آن را به گونه‌ای پیکربندی کرد که به صورت بومی با هر یک از آخرین فناوری‌ها و زبان‌های برنامه نویسی ادغام شود.

LiteSpeed

می‌تواند از‌هاست‌های مجازی پشتیبانی کند، سازگاری با cPanel دارد و از htaccess پشتیبانی خواهدکرد و مانند آپاچی بوده اما فقط 4 برابر سریعتر است. این یک نرم افزار ارسال HTTP با منبع باز و نسخه تجاری می‌باشد که دارای انواع مجوزها بوده و می‌تواند تعداد زیادی اتصال را به طور همزمان پشتیبانی کند و مصرف منابع پایینی داشته باشد.

سرور گوگل

با حروف GWS شناخته شده (Google Web Server) و تنها توسط گوگل برای زیرساخت‌های خود استفاده می‌شود، جایی که حداقل 10٪ از کل صفحات وب فعال و در حال استفاده در جهان میزبانی خواهدشد.

IIS

فقط برای ارسال محتوا بر روی سرورهای Microsoft Windows Server با فناوری‌های خاص در ASP و ASP.NET استفاده می‌شود. ارائه خدمات ابری این منبع باز نیست، بنابراین هیچ تغییری نمی توان در آن ایجاد کرد، اما چندین سطح از احراز هویت دارد، بنابراین، امن ترین ا در نظر گرفته می‌شود و با فایل‌های FTP، SMTP، NNTP، HTTP و HTTPS کار می‌کند.

انواع دیگر بهترین سرور نیز از وب سرور Ligthtpd، Caddy، Cherokee، NodeJS، Sun Java System استفاده می‌کنند. هر سرور دارای عملکردهای خاصی است، بنابراین باید انتخاب خوبی داشته باشید که می‌خواهید با آنها چه کاری انجام دهید. نت پرداز به شما کمک خواهدکرد که بهترین سرور را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید؛ فقط کافیست به کارشناسان ما متصل شده و از آنها راهنمایی بخواهید.

 

پروکسی معکوس و CDN

این یک ویژگی بسیار اساسی است، زیرا امکان ارسال اطلاعات در CDN یا شبکه تحویل محتوا را می‌دهد. همچنین در سروری با HTTP استفاده می‌شود و می‌تواند به ارسال پویا صفحه از نزدیک‌ترین سایت اجازه دهد تا سرعت بیشتری داشته باشد و سرعت ارائه فایل‌های استاتیک را بهبود می‌بخشد.

میزبانی مجازی

این یک نوع عملیات وب سرور است که بر اساس مدل سرویس گیرنده-سرور بوده و در آن می‌توان چندین مهمان را در وب سایت‌های مختلف با IP مشترک میزبانی کرد. قبلاً برای میزبانی هر سایت باید از یک IP استفاده می‌کردید که وقتی مجبور بودید سایت‌های دیگر را روی همان سرور میزبانی کنید بسیار پرهزینه و بسیار کند بود.

کنترل پنل

به عنوان کنترل پنل میزبانی شناخته می‌شود و روشی بصری برای مدیریت سرور از طریق رابط گرافیکی یا رابط کاربری گرافیکی است. این پنل‌ها، پنل‌هایی هستند که به روشی بسیار آسان به انجام کارهای مختلف بر روی همان سرور اجازه می‌دهند تا تغییرات پیچیده‌ای را از طریق یک محیط گرافیکی از سرور انجام دهند. توابع اصلی آن عبارتند از:

  • ایجاد، اصلاح یا حذف دامنه‌ها
  • ترتیباتی را روی سرور پایگاه داده انجام دهید
  • مدیریت صندوق‌های ایمیل را در دست بگیرید
  • حساب‌های سرور FTP همه کاربران سیستم را مدیریت کنید
  • فعالیت‌های سرور را پیگیری کنید و امنیت خود را بهبود بخشید
  • هر اقدامی را برای بهبود عملکرد سرور اجرا کنید
  • ارسال فایل‌های استاتیک

در بهترین سرور، راهی برای پشتیبانی از میزبانی و ارسال یا سرویس فایل‌های استاتیک است. رایج ترین اشکال میزبانی داده که ممکن است وجود داشته باشد عبارتند از: JPG، GIF، PNG، BMP، CSS، TXT، HTML، Javascript، MP3، MP4. اگر سروری نتواند این ظرفیت را برای فایل‌های استاتیک پشتیبانی کند، نمی‌توان آن را سرور نامید، آن‌ها محل قرارگیری بخش‌های مختلف‌هارد دیسک هستند که سپس از طریق مرورگر وب درخواست شده و از طریق پروتکل HTTP ارسال می‌شوند.

ارسال محتوای پویا

سرور باید به سرویس فایل پویا اجازه دهد تا بتواند از فناوری‌های PHP، ASP، Python، Ruby، Go پشتیبانی کند. این صفحات یا برنامه‌های پویا باید به روز رسانی کدهایی را دریافت کنند که در طول زمان تغییر خواهندکرد و این چیزی است که آن را از یک فایل ثابت متمایز می‌کند. صفحات پویا باید به طور خودکار مطابق با درخواست کاربر تغییر کنند تا بتواند در طول زمان در اطلاعات مختلف ارائه شود. راه‌های دیگر برای انجام این تعاملات MySQL، PostgreSQL یا MSSQL هستند که مدیریت محتوا در وردپرس را بر عهده دارند.

نظارت و محدودیت‌های شبکه

این بدان معناست که باید در ترافیک شبکه، از تمام بسته‌هایی که وارد و خارج می‌شوند و سایر خدمات سیستم یا استفاده سخت افزاری مانند: استفاده از ذخیره سازی، مصرف حافظه رم، چند درصد اشغال شده را انجام دهد.

امنیت و سیستم

بهترین سرور راهی برای حفظ امنیت در سیستم و به خصوص نحوه دسترسی به فایل‌های استاتیک یا پویا دارد. این امر ممکن است شامل اعمال محدودیت‌های دسترسی به ازای هر آدرس IP، رد کردن یا اجازه دسترسی به فایل‌ها یا URLها، درخواست رمز عبور برای احراز هویت HTTP، فیلتر کردن درخواست‌های ناامن، محافظت در برابر حملات Flood، و DOS با پروتکل HTTP باشد. اطلاعاتی را که با استفاده از گواهینامه‌های امنیتی SSL رمزگذاری شده‌اند، می‌توانید از طریق HTTP ارسال کنید.

 

بیشتر بخوانید : بررسی روش های خرید انواع سرور

ویژگی‌های خرید بهترین سرور با توجه به سطح سخت افزار

در مورد سخت افزار، بهترین برند نیز باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند که اگرچه با نرم افزار متفاوت است، اما هر یک از آنها برای عملکرد صحیح آن اهمیت خاصی دارد.

Rack

یک کلمه انگلیسی است که به مکانی گفته می‌شود که سرورها به صورت فیزیکی در آن قرار گرفته اند، می‌توان آن را به صورت یک جعبه یا قفس فلزی نشان داد که در آن چندین سرور می‌توانند توسط دستگاه‌های دیگری مانند روتر، سوئیچ و غیره دنبال شوند.

CPU

مرکز پردازش داده سرور یا واحد پردازش مرکزی است که تمامی محاسبات منطقی و ریاضی در آن انجام می‌شود تا هر کاربری بتواند داده‌های مورد نیاز خود را دستکاری کرده یا به آنها دسترسی داشته باشد. این پردازنده‌ها یا CPU‌ها امروزه در فناوری‌های AMD و Intel استفاده می‌شوند.

RAM

بخش اساسی یک سرور RAM که در آن اطلاعات و داده‌ها بسته به تقاضای هر کاربر از طریق سیستم عامل خود به طور موقت ذخیره می‌شوند. این حافظه بسیار سریع است و هنگامی که استفاده از سرور را تمام کردید، باید سعی کنید از حافظه‌ای به نام SWAP استفاده کنید که مبتنی بر دیسک است و همچنین مشخصه آن کندتر است.

Motherboard

Motherboard صفحه‌ای است که در آن یک سری مدارهای مجتمع وجود دارد که برای ایجاد اتصالات دستگاه‌ها و قطعات داخل کامپیوتر استفاده می‌شود. مادربورد دارای پورت‌ها، اسلات‌ها و کانکتورهای مختلف برای برقراری ارتباط سایر اجزاء است، مانند SSD،‌هارد دیسک SATA، یا کارت‌های گرافیکی و ویدئویی و غیره.

درایوهای دیسک نوری

درایوهای CD یا DVD را می‌توان گنجاند اما سرورهای Enterprise این نوع درایوها را ندارند، اما در عوض دارای سیستم عامل در شبکه به شکل تصاویر ISO هستند.

واحدهای ذخیره سازی

این ذخیره سازی از طریق‌هارد دیسکی انجام می‌شود که ظرفیت ذخیره تمامی اطلاعات و داده‌های سیستم عامل‌ها، سرویس‌های سیستم و داده‌های بارگذاری شده توسط کاربران را دارد.

پورت شبکه

به عنوان Uplink شناخته می‌شود و مربوط به پهنای باندی است که سرور دارد، پورت‌های شبکه دارای سرعت‌های متفاوتی هستند: 10mbps, 100mbps, 1gbps, 10gbps, 40gbps, 100gbps. این پهنای باند ظرفیت کافی برای انتقال اطلاعات و داده‌ها از خود وب سرور را دارد.

 

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم مطالعه نمائید ؛

سخن پایانی

از آنجایی که وظیفه اصلی وب سرور ذخیره و انتقال داده ها یا محتویات یا صفحات یک وب سایت به مرورگر هر کاربر در جهان است، این فرآیند نباید بیش از چند ثانیه طول بکشد، اما اگر خراب یا خاموش شود، هر مرورگر در دسترسی به صفحات وب با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین، نت پرداز به شما توصیه می‌کند که برای خرید بهترین سرور، از راهنمایی‌های کارشناسان ما کمک بگیرید.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید